piątek, 10 maja 2013

WG vs Project Tank

Stało się, WG oskarża chińskich developerów odpowiedzialnych za Project Tank.
Pozew złożony został w sądzie w Illinois przeciwko Changyou.com i Beijing Gamease Age Digital Technology Co. Dotyczy on skradzionej wartości intelektualnej, czyli po prostu chamskiej zrzyny pomysłu WG - nie wierzycie, obejrzyjcie film:


Ciekawostką jest tutaj fakt, że twórcy Project Tank odpowiedzieli na pozew na swojej oficjalnej stronie. Co więcej, oskarżają WG o sabotaż i zamknięcie profilu na Facebooku. Zniesmaczeni są również faktem, że WG wykorzystuje swoją pozycję i nadużywa władzy blokując rozwój gry w fazie zamkniętej bety, której celem jest dostarczenie tańszej, bardziej sprawiedliwej i dostępnej dla wszystkich graczy, gry traktującej o IIWŚ.


7 komentarzy:

 1. mapa nocna wyglada fajnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. daj znać, kiedy pojawi się otwarta beta.

  OdpowiedzUsuń
 3. Typowa taktyka Chińczyków, jeżeli coś się sprzedaje to trzeba to skopiować i sprzedać pod własnym szyldem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiecie, Kitajcy jacy są tacy są, ale trochę racji mają. Czy WG ma wyłączność na czołgi? Nie bardzo. Może na II WŚ? Też nie specjalnie. To może na MMO jako takie? Też nie. Chłopaki się wbili w odpowiednią niszę, ale nie maja jej na wyłączność.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko zobacz, że ta gra ma 80% rzeczy bardzo podobnych, nie używajac słowa skopiowanych w WoT'a bez zgody WG. Jednak wszystkie prawa zastrzeżone... Taka jest filozofia biznesu

   Usuń
  2. Racja, ale wg nie boi się pt, ale ich zysków.

   Usuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.