czwartek, 25 kwietnia 2013

Q&A 25.04.2013

- opcja przywrócenia załóg po odzyskaniu skradzionego/zhackowanego konta będzie wprowadzona niebawem
- zostanie wprowadzona jakaś ochrona przed przypadkowym wyrzuceniem wyszkolonych załogantów, ale nie nastąpi to szybko
- możliwość załadowania magazynka różnymi typami pocisków nie zostanie wprowadzona (np. 2xHE i 3xAP)
- możliwość implementacji własnych map nie zostanie wprowadzona z powodu zalewu map własnych osiedli, domów itp itd oraz z potrzeby dopracowania wszystkich szczegółów mapy, tak aby gameplay był dopracowany w każdym calu
- działo Sherman'a M4A2E4 odzyskało swoje właściwości z patcha 8.3. Wychył działa powrócił do -10st (w 8.4 wynosił -5st); zapomniano o tym wspomnieć w patchnotach
- podobno Maus radzi sobie całkiem dobrze ze statystycznego punktu widzenia. Jednakże dostanie niewielkiego buffa, ale nie stanie się to prędko z powodu niskiego priorytetu.
- pojazdy premium VIII tieru nie zostaną wprowadzone w pierwszej połowie roku, ale na pewno znajdzie się dla nich miejsce w drugiej połowie.
- Cichy Brzeg i Komaryn powrócą w drugiej połowie roku; obie mapy przejdą poważne modyfikacje.
- Sexton został przeniesiony na patch 8.6 z powodu rebalansu całej artylerii
- podsumowując - wszystkie arty ulegną rebalansowi

Gasmaskenbüchse

 UWAGA: materiał zawiera elementy profanacji i niszczenia zabytków kultury nacji niemieckiej

1. Prolog
Jakoś parę lat temu, przypomniałem sobie o swojej fascynacji z dzieciństwa.
Niektórzy z Was zapewne pamiętają zabawę plastikowymi żołnierzykami, gdzie zamiast coraz lepszej grafy, liczyła się wyobraźnia ^^


Tak swoją drogą zawsze czułem sympatie do jednostek Wehrmachtu. Po prostu wszystko u nich było przemyślane i zaprojektowane z rozmachem. Nie nosili zwykłych, prostych toreb, musieli mieć skórzane wykończenia; nie mieli zwyczajnego plecaka, mieli sierściucha; hełmy, o różnych rozmiarach z podwijanymi brzegami, dodatkowe osobno montowane wywietrzniki + nity na mocowanie fasunku. Mundurki i ich kolorystyka? Przecież Hugo Boss nie mógł dać ciała... Nie wspominając już o Porsche.
Eh... cały Wehrmacht.

2. W poszukiwaniu złomu
Największą moją ciekawość wzbudził 'termos'/'pojemnik na granaty', który prawie każdy nosił z tyłu. Po zapytaniu wujka Google'a cóż to za ustrojstwo, znałem odpowiedź - puszka na maskę gazową. Noszona obowiązkowo przez każdego żołnierza w celu ochrony przed atakami chemicznymi, znanymi z czasów IWŚ.
Rzeczywistość jednak zweryfikowała zastosowanie puszki i najczęściej noszono tam różne popierdółki. 


Następną myślą było przeszukanie serwisu aukcyjnego. Nawet nie sądziłem, że znajdzie się tam tyle tego towaru. Marzenie z dzieciństwa mogło się w końcu spełnić! Parę dni polowań i namierzyłem takie oto coś:

Panzerkampfwagen Mäuschen (Typ 205A)

Rysunek z 28.10.1942 przedstawiający Typ 205A Mäuschen (Myszka).


W lipcu 1942 Krupp zaczął projektowanie nowej wieży uzbrojonej w działa 15cm KwK L/31 i 7,5cm KwK L/24. Również z pierwotnego projektu kadłuba Typ'a 205 niewiele zostało. Waga została zwiększona do 150 ton, a silnik zmieniono na 900 konny MB507. Zawieszenie i wszystkie pracujące elementy zostały przeprojektowane i dostosowane do zwiększonej wagi Myszki. Dodano również dodatkowy zestaw gąsienic niwelujący ogromny nacisk na podłoże. 
Minie zaledwie parę miesięcy zanim projektanci zmienią koncepcję i przeniosą wieżę na tył kadłuba.

źródło: LINK