czwartek, 9 maja 2013

przychody WG w 2012 r.
Oddział Wargaming.Net, który ma siedzibę na Cyprze (a niby gdzie indziej ^^) zakończył rok 2012 z przychodem na poziomie 217,9 mln Euro, przy czym zysk netto wyniósł 6,1 mln Euro. Prawie cała ta suma została wygenerowana przez grę World of Tanks.
Statystycznie, na zakup golda decyduje się 25-30% społeczności, co implikuje średni przychód na jednego gracza w granicach od 30 do 40 $ miesięcznie. 

Cypryjski odłam firmy został zarejestrowany w roku 2011 i posiada on wszelkie prawa do dystrybucji gier Wargaming.Net, która sama została założona w 1998 r. World of Tanks zostało wydane w 2010 i stało się jedną z najbardziej popularnych gier na świecie, z ponad 45 mln zarejestrowanych użytkowników.

Do końca roku 2012, WG było największym na świecie developerem w branży gier z dawnego ZSRR. Kolejną rosyjską firmą, o której warto wspomnieć to Mail.ru, która zarobiła ok. 160mln $.
Z kolei największy rosyjski producent gier na urządzenia mobilne, Game Insight, zarobił ok. 90mln $.

7 komentarzy:

 1. 30-40$ miesięcznie to strasznie dużo, skoro 25-30% graczy w ogóle płaci. Wynika z tego, że są jednostki których wydatki na WOT trzeba liczyć w setkach $ miesięcznie. Niepojęte...

  OdpowiedzUsuń
 2. A ode mnie dostali takiego wała i tyle samo dostana w przyszłości. Niech się ciągną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co ... no nie .. ale jak, powiedz mi jak to możliwe że oni jeszcze funkcjonują bez twojej gotówki... panowie słyszeliście, ten pan nie płaci, koniec zabawy, zbieramy zabawki, ostatni gasi światło, bo w takim wypadku to WG nie ma szans przetrwania. (Że Ci nie wstyd że przez Ciebie ludzie tam głodują, na ogrzewanie ni mają, programują w kartonach bo butach ... jak mi ich żal.. chlip chlip)

   Usuń
 3. mało zarobili

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 219 przychodu, 6 zysku, to BARDZO malo
   pytanie tylko, gdzie podziala sie reszta tej kasy?

   Usuń
  2. Pewnie inwestują non stop

   Usuń
  3. Albo mają zdolnego księgowego który wyprowadza kasę z firmy żeby zapłacić mniejszy podatek

   Usuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.