sobota, 18 maja 2013

patch 8.6 - zmiany w celności działa

Jak Storm powiedział wcześniej, ten patch to naprawdę będzie bomba.

Kolejne mega zmiany, a więc jedziemy z tłumaczeniem!


__________________

Witam,

w tym artykule wytłumaczymy nadchodzące zmiany w mechanice gry, którymi podzielił się z nami producent gry, Michael Jivetc, znany jako Storm.

Uwaga: Teorie statystyczne, które tłumaczą niektóre mechanizmy zostały uproszczone, tak aby artykuł był dostępny dla wszystkich. Do wszystkich matematyków: nie oceniajcie nas zbyt surowo!

Zmiany w celności działa

Naszym zdaniem to jedna z ważniejszych zmian w mechanice gry od patcha 8.0.

Dla tych którzy są zainteresowani teorią statystyczną odpowiedzialną za mechanikę. W grze, aktualnie używamy normalnego (rozkład Gauss'a) rozkładu w celu obliczenia wartości rozrzutu celności. Jednakże musi istnieć jakiś limit tego rozrzutu, tak więc wszystkie maksymalne wartości są ograniczone do krawędzi koła celownika. Inaczej, wartością graniczną najbardziej niecelnych dział, będą i tak obrzeża obecnie skupionego celownika.

W wersji 8.5, mamy limit 1.3 sigma. To znaczy, ok. 19,4% strzałów wypada właśnie na krawędzi celownika.

W roku 2010 było to najlepsze rozwiązanie, jednakże gra się ciągle rozwija i jesteśmy gotowi, aby przejść o kolejnego etapu.

Zdecydowaliśmy, że dla wersji 8.6, zmienimy rozkład używany do obliczeń celności, zwiększając limit do 2-sigma. To znaczy, że teraz tylko 4,6% strzałów wypadnie na krawędzi koła. Jest to niemal 4 razy mniej niż w starym modelu.

Postanowiliśmy także, że limit dystrybucji już nie jest nam potrzebny, tak więc strzały będą rozłożone na identycznym poziomie od środka do granicznej wartości celownika. Oznacza to, że generalnie mniej strzałów będzie wypadało bezpośrednio na brzegu. Inaczej, celność będzie bardziej równomierna w obrębie celownika.
 
Jak to wpłynie na grę?

Oznacza to, że celność dział zostanie poważnie zwiększona. Gracze z pewnością zauważą, że w 8.6 rzadkością będzie strzał, którego celność zostanie wylosowana na granicy celownika. Zmniejszamy wpływ czynnika losowego w grze, co przekłada się na wzrost znaczenia umiejętności gracza.

Zmiany te dotkną wszystkie czołgi i TDki w grze. Nie wprowadzimy tych zmian dla dział SPG ponieważ mogłoby to za bardzo zepsuć gameplay tych pojazdów. Zmiana ta jednak, będzie zrekompensowana poprzez większy rozrzut pocisków. Jeśli już widziałeś przecieki odnośnie nowych statystyk artylerii, nie denerwuj się. To nie jest nerf, to raczej środek zapobiegający "over-buff"'owi. Ogólna celność dział SPG będzie prawie taka sama, tylko bardziej przewidywalna.

8 komentarzy:

 1. To świetnie, że poprawiają celność artylerii. Era turbo-kampy się zaczyna...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem że dziś sobota, ale proponuje wziąc elementarz i pocwiczyć czytanie ze zrozumieniem:

   ..."Zmiany te dotkną wszystkie czołgi i TDki w grze. Nie wprowadzimy tych zmian dla dział SPG ponieważ mogłoby to za bardzo zepsuć gameplay tych pojazdów..... "

   Do tego celność zmienia się do widełek 0.7 - 0.9

   kampienie, to dobry sposób..by zarobić strzał do arty. ładowanie plus celowanie to teraz ok 60s siedz wiec dalej w bazie za swoim krzakiem....

   Usuń
  2. "Ogólna celność dział SPG będzie prawie taka sama, tylko bardziej przewidywalna." - uważasz, że to osłabi celność? Teraz zmaleje prawdopodobieństwo, że pocisk arty rzuci na brzeg celownika. A im bliżej środka tym bliżej directa albo splasha. Rozumiem, że dzisiaj sobota, ale mógłbyś poćwiczyć czytanie do końca.

   Usuń
  3. Nie wprowadzimy tych zmian dla dział SPG ponieważ mogłoby to za bardzo zepsuć gameplay tych pojazdów

   Ogólna celność dział SPG będzie prawie taka sama, tylko bardziej przewidywalna.

   To się w końcu zmienia czy nie?...

   Usuń
 2. Tak Poprawiają, że statystyki już im w 8.6 obniżyli.. do 0.9 na 100m.. (teraz t92 ma 0.62) np.. więc jeśli ten artykuł mówi samą prawdę to może oznaczać, że właściwie celność arty zostanie taka sama.. jedynie pociski będą różnie spadać wokół czołgu (bo bezpośrednie trafienia to i teraz bywają trudne do wykonania ;d)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytam, czytam - i nie rozumiem...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też nie rozumiem tego ostatniego akapitu .. z jednej strony obniżą arcie statystyki od 0.7 do 0.9 na 100m, i nie wprowadzą tego nowego lepszego rozkładu używanego do obliczeń celności a z drugiej strony mówią że "Ogólna celność dział SPG będzie prawie taka sama, tylko bardziej przewidywalna." Przecież to jest zaprzeczenie jak nic ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No dokładnie - to jakaś pomyłka.
   Chyba system będzie wspólny, a arta dostanie karę do celności.

   Usuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.