poniedziałek, 6 maja 2013

Dlaczego dubbing WoT tak bardzo mija się z prawdą?

Poniżej przedstawiam kolejne przemyślenia Redmeer'a:

Problem polegający na pozornie nietrafionymi kwestiami lektora w World of Tanks to jeden z kanonów mitomańskich teorii o fatalnym zabugowaniu tej gry. W świetle niekończących się argumentów “wot jezd zgóbowany i się mylą komunikaty”, postaram się pokazać Wam, jak to wygląda od kuchni (a trochę materiałów jeszcze w zakątkach dysku zostało po przygodzie z tłumaczeniem wszelakich tekstów dla WG).

Na początku weźmy pod lupę trafienia krytyczne, czyli większość mitycznych “strzałów za zero”. Strzał krytyczny występuje, gdy pocisk uszkadza bądź niszczy moduł/załoganta. Pewne moduły w grze zerują zadane obrażenia (działo, gąsienice, wizjer), przez co niektórym wydaje się, że komunikat “W Dziesiątkę” jest niewłaściwy. Przyjrzyjmy się zatem komendom (w języku angielskim) dla trafień krytycznych:

Critical hit! We nailed them bad! That’s gotta hurt! Looks like that one went right through!

Zapewne będziecie w stanie odnaleźć polskie odpowiedniki. Każdy z tych komentarzy dotyczy krytyka, zatem jest właściwy również wtedy, gdy uszkodzimy gąsienicę bez obrażeń, działo, albo trafimy w wizjer, niszcząc go (ostatnio zauważyłem, że wizjery z patcha na patch “uzbrajane” są jeszcze spaced armorem, co wzmaga emocje). Nie można więc mówić o wadliwym działaniu komunikatów, jedynie o niewłaściwej interpretacji ich znaczenia przez graczy. Najbardziej razi to przy strzale w gąsienice – mają one około 20mm pancerza, więc są krytycznie przebijane, a pocisk nie przebija pancerza kadłuba, mimo to dostajemy komunikat o uszkodzeniu krytycznym.


więcej materiału TUTAJ.

2 komentarze:

 1. Domin jesteś coraz lepszy.
  Co raz więcej dajesz swoich artykułów, i co raz więcej z różnych źródeł tu umieszczasz.
  Niedługo Twój blog będzie kompedium wiedzy na temat WoT-a.
  Jeszcze pare linków do dobrych poradników z oficjalnego forum ( tak są tam takie) i nic więcej wociarzom nie będzie trzeba.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dla mnie już jest :)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.