poniedziałek, 1 kwietnia 2013

supertest #1

Co nieco o superteście - dane stare, bo sprzed miesiąca jak jeszcze ST EU tam byli, no ale temat jest na fali xD

Było tam aktywnych 720 supertesterów, z których dwóch odpowiadało za tłumaczenie.
Ponieważ jak wiecie, wszystko na super-teście jest po rosyjsku, tak więc przynajmniej trzeba tłumaczyć maile. Idąc dalej - 32 z nich to koordynatorzy, a 686 to normalni supertesterzy.
 
Z tych regularnych supertesterów 66 było europejczykami, 1 był Amerykaninem, a reszta to gracze rosyjscy.
Supertesterzy (ST) są zobowiązani do rozegrania określonej liczby rozgrywek testowych w ciągu miesiąca. Jeśli tego nie zrobią dostają pierwsze ostrzeżenie, a przy następnym wylatują. 
Niestety to raczej nie działa, bo większość loguje się tylko w celu zobaczenia nowości jakie WG nam zafundowało. Ah, ta ciekawość...
Niecała połowa ST rozegrała 5 albo mniej meczy testowych w miesiącu, a 254 ST z ogólnej liczby 720 nie zrobiło dosłownie nic.
Ma to oczywiście swoje konsekwencje w postaci ostrzeżeń. Z 720 ST, 85 dostało ostrzeżenia za takie przewinienia jak: spam, psucie testów, łamanie zasad robienia screenshotów, bycie AFK na teście. Najciekawszym jest jednak fakt, że wszyscy testerzy, którzy otrzymali takie ostrzeżenia byli z... RU.
Idąc dalej z tych 720 ST, 118 zostaje zwolnionych. Z tych 118 - 4 to ST EU.

Każdy ST zbiera określoną pulę punktów za testy w których uczestniczy. Na podstawie tych punktów wypłacane jest mu wynagrodzenia w postaci złota.
W sumie uzbierano 20691 pkt, najlepszy ST zebrał ich 402, drugi 380 (obydwoje to Rosjanie). Najlepszy europejczyk, był na 16 miejscu.

Punkty oczywiście bezpośrednio nie przedkładają się na złoto, tzn. za 402pkt nie dostaniemy 402 złota.
Generalnie wypłacane jest 3.000 złota za każde 180 bitew, a maksymalną wartością jest 37.000 złota jeśli zdołasz rozegrać 720 bitew miesięcznie.

Ok, najlepsze na koniec, cliff hanger :)
Tylko gracze rosyjscy są wynagradzani, złoto jest transferowane tylko na konta serwera RU. Gracz EU, także może dostać swojego golda, jak tylko otworzy sobie konto na RU... i tam też je dostanie - trolololo!

6 komentarzy:

 1. I to jest kurna sprawiedliwość, powinni zrobić całkowitą czystkę , wziąść na nowo ST (z banem dla byłych st , wszystkich) i zobaczyć, jeśli będzie wyciek to nie będzie st i koniec.

  OdpowiedzUsuń
 2. raczej chodzi tutaj o legalność wynagradzania w wirtualnej walucie

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak zwykle są równi i równiejsi, a moja (czyt. WG) "prawda" jest najmojsza...

  OdpowiedzUsuń
 4. Moim zdaniem WG potrzebuje ST do sprawnego działania ale nie zalezy im gdzie oni sa. Gra na kazdym serwerze dziala tak samo wiec co za roznica jakiej narodowosci jest ST'er. Jezeli wszyscy wladaja tym samym jezykiem to moga sie za soba komunikowac. Jezeli maja miec wspolny jezyk to czemu nie ten ktorym najlepiej wladaja tworcy. Jezeli byli by nie zadowoleni z Super Testow to by cos zmienili. To jest ich wewnetrzna sprawa - po co sie do tego czepiac. Zwykly smiertelnik i tak nie bedzie mial tam dostepu. Czuje w tym artykule panie Dom1n trend heata na Wg dla samej zasady :) Dajcie im pracowac i tak robia zajebista robote. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Robią zajebista robote" buahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

   Usuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.