piątek, 19 kwietnia 2013

moduły dodatkowe + skille, cz.II

Skuteczność dosyłacza i wentylacji:


Dosyłacz jak najbardziej powinien być standardowym wyposażeniem zarówno artylerii jak i zwykłych pojazdów.
Wyjątkiem jest tutaj czołg z wysokim RoF, np. WZ-131 z 85mm. Lepiej przeznaczyć slot na coś bardziej wydajnego, niż obcięcie tych kilku setnych do ładowania, np. na optykę lub ulepszony system celowania.

Wentylacja? Przestałem wierzyć w wentylację, pościągałem ją ze swoich wozów. 
2,2% wzrostu wydajności nie jest warte zapychania tak deficytowych slotów wyposażenia, lepiej zmarnować go na coś o bardziej wyspecjalizowanym profilu.
Wyjątkiem może być tutaj artyleria, gdzie przy 40 sekundowym ładowaniu, te 2,2% coś jednak daje :)
Jeśli chcesz osiągać najlepsze wyniki na danym czołgu i jesteś z nim zżyty to raczej go zostawisz w swoim garażu. Skoro go zostawisz, to będziesz nim regularnie walczył, a to wiąże się z wymaksowaną załogą. Tak więc, moim zdaniem, lepiej już wentylacje zastąpić skillem Braterstwo Broni.

8 komentarzy:

 1. A jest jakas arta która może załozyć wentylację ? Wczesniej - kilka patchy w tył bat chat miał taka możliwość ale teraz juz nie ma. W amerykańskeiej i niemieckiej chyba nie ma wcale takiej mozlwości

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Generalnie te zamknięte, np. SU-14.

   Usuń
 2. przecież braterstwo broni daje dokładnie taki sam efekt jak wentylacja.
  a wentylacje można dać taniej i szybciej niż mozolnie robić BIA na 2-3 perk.
  do su-14 chyba można wsadzić wentylacje ale głowy nie dam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, taniej i szybciej. Pozbawiając się jednocześnie slotu wyposażenia...
   Jeśli inwestujesz w dany pojazd i chcesz go zatrzymać na stałe to robisz mu np. przy 2 albo 3 skillu, reset umiejętności i wrzucasz BiA na początku.
   Wszystko zależy od punktu siedzenia.

   Usuń
 3. na e100 mam 70% 4 skilla zresetowałem za złoto jak była promocja i z 16,88 (dosyłacz wentylacja)spadło mi do 16,50 i szczerze mówiąc te 600 golda nie było warte tego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no widzisz, ale teraz masz "wolnego" slota i możesz wrzucić tam np.
   dosyłacz, stabilizator + optyke/celowanie/skrzynke itp

   Usuń
 4. A może symulacja: BIA+wentylacja? Mi sie takie combo sprawdza na kilku załogach, nie wiem czy to efekt placebo czy realnie daje to duże korzyści (mówię o czołgach z bazową szybkostrzelnością rzędu 6-10 strzałów na minutę).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście. Wszystko zależy od Twoich preferencji. Mi osobiście żal zapychać slot modułowy wentylacją, bo akurat wolę tam włożyć co innego, a zamiast wentylatorka wole BiA. Natomiast od patcha 8.5 zamienię benzynę na czekoladkę :)
   Czy to coś daje? Daje, ale mało, około 2,2% więc nie wiem czy w ogóle odczujesz. Jednakże, jeśli zostawiasz sobie dany pojazd to te % mają znaczenie. Tym bardziej jeśli uzbierasz na nim 4, albo i 5 skilli.

   Usuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.